Informacja
Wyszukaj

Endostar NiTi Two Rotary System / uzup. 6 szt.

Marka: POLDENT
Kod produktu: NT22

Krótki opis


Endostar NT2 NiTi Two Rotary System Endostar NT2 NiTi Two Rotary System to ekonomiczny system pilników niklowo-tytanowych do łatwiejszego i szybszego, mechanicznego opracowania kanału, głównie metodą tradycyjną. System s... Więcej...

Dostępne opcje


99.00 zł

  • Dostępność: W magazynie


Endostar NT2 NiTi Two Rotary System

Endostar NT2 NiTi Two Rotary System to ekonomiczny system pilników niklowo-tytanowych do łatwiejszego i szybszego, mechanicznego opracowania kanału, głównie metodą tradycyjną. System składa się z 6 pilników. Charakteryzuje go stały taper 02 oraz nietnący wierzchołek. Najczęściej używany jako uzupełnienie do Endostar E3 Rotary System.

– Wykorzystuj do pracy kątnicę o odpowiedniej redukcji tak, aby otrzymać prędkość obrotową 150-300 obr./min. Szybkość pracy kątnicy powinna być stała podczas opracowania kanału.

– Pracuj, nie używając nadmiernej siły, ruchami góra-dół.

– Pracuj w kanale przez najkrótszy możliwy czas.

– Zawsze używaj płynów zwilżających kanał.

– Pilniki są bardzo ostre i powinny być wykorzystywane bardzo ostrożnie, przy zastosowaniu niewielkiej siły, bez nadmiernego „wciskania” w kanał.

– Pracuj instrumentami i kątnicami zgodnie z instrukcją stosowania (szczególnie dotyczy to ustawienia momentu obrotowego i ilości obrotów).

– Wykorzystuj taką liczbę instrumentów, jaka jest rzeczywiście potrzebna w danej sytuacji klinicznej.

– Kontroluj ilość użyć jednego instrumentu.

– Przed użyciem uruchom instrumenty poza jamą ustną oraz upewnij się, czy nie istnieją żadne deformacje, zarysowania i pęknięcia na pilniku.

Dostępne opakowania

NiTi Two Rotary System, 15/02 - 40/02, 25 mm, 6 szt.

NiTi Two Rotary System, 15/02, 25 mm, 6 szt.

NiTi Two Rotary System, 20/02, 25 mm, 6 szt.

NiTi Two Rotary System, 25/02, 25 mm, 6 szt.

NiTi Two Rotary System, 30/02, 25 mm, 6 szt.

NiTi Two rotary System, 35/02, 25 mm, 6 szt.

NiTi Two Rotary System, 40/02, 25 mm, 6 szt.

Zalecana ilość użyć jednego instrumentu

Maksymalnie 5 razy, pod warunkiem, że kontrola wizualna wykonywana przez dentystę przed kolejnym użyciem wykazuje, że instrument nie jest uszkodzony przez poprzednie stosowanie, nie jest zagięty, odkształcony, nie wykazuje oznak „zmęczenia” ostrza instrumentu oraz jest pewnie umocowany w uchwycie. Jeśli pilnik został poddany dużym siłom skręcającym, szczególnie w bardzo zakrzywionych kanałach, należy rozważyć tylko jednokrotne jego użycie.

Użycie instrumentu więcej razy niż jest to zalecane może spowodować złamanie ostrza w kanale. Należy zawsze wyrzucić pilnik, który wydaje się uszkodzony.

Kliniczna instrukcja stosowania produktu:

Po każdym użyciu pilnika przepłucz kanał. Często czyść pilniki z opiłków zębinowych.

1.Opracuj ubytek. Używaj koferdamu.

2.Zlokalizuj wszystkie kanały. Wypełnij ujście kanału płynem zwilżającym.

3.Określ długość roboczą kanału wybranym przez siebie sposobem.

4.Pilnikiem K15 udrożnij wszystkie kanały aż do głębokości około 2-3 mm przed wierzchołkiem. W przypadku bardzo zakrzywionych i wąskich kanałów użyj innego instrumentu ręcznego o rozmiarze 06, 08, lub 10.

5.Opracuj ujście kanału wykorzystując system pilników rotacyjnych o większej stożkowatości (taper 06, 08) lub przy pomocy poszerzaczy Gates.

6.Rozpocznij pracę pilnikiem 02/15 lub 02/20, opracowując pełną długość kanału, a następnie pracuj kolejnymi instrumentami (02/25, 02/30, etc.) aż do osiągnięcia pożądanego rozmiaru kanału.

Sterylizacja

Wyroby niesterylne. Należy je wysterylizować przed użyciem. Instrumenty mogą być wielokrotnie sterylizowane w autoklawie parowym w temperaturze 134°C. Zalecany czas sterylizacji 35-40 minut. Instrumenty mogą być dezynfekowane w łagodnych środkach dezynfekcyjnych oraz myte w myjkach ultradźwiękowych.

Przechowywanie

Instrumenty należy przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym, bezpyłowym i czystym otoczeniu.

Pobierz ilość użyć instrumentów (pdf)
Pilniki o odchodzeniu (taper) 2,4,6 powinny być użyte maksimum do 5 razy, a pilniki o odchodzeniu (taper) 8 i 10 mogą być użyte do 10 razy.

Instrukcja sterylizacji instrumentów Poldent (pdf)